Matematik Taban Puanları 2018-2019 | Not Mekanı
Ana Sayfa / Bölümler / Matematik Taban Puanları 2018-2019

Matematik Taban Puanları 2018-2019

#ÜniversiteBölüm2018 Taban Puan2017 Taban Puan
1Koç ÜniversitesiMatematik518,21882503,07529
2Boğaziçi ÜniversitesiMatematik469,47321454,52180
3Galatasaray ÜniversitesiMatematik425,37909417,96793
4Orta Doğu Teknik ÜniversitesiMatematik409,31571398,53137
5Koç ÜniversitesiMatematik448,76193398,41114
6İhsan Doğramacı Bilkent ÜniversitesiMatematik410,24567395,32547
7İhsan Doğramacı Bilkent ÜniversitesiMatematik385,00046374,96038
8Yeditepe ÜniversitesiMatematik373,12276357,18788
9Yıldız Teknik ÜniversitesiMatematik342,95756349,32764
10İstanbul Bilgi ÜniversitesiMatematik333,47606340,09823
11Marmara ÜniversitesiMatematik315,91859319,73011
12Hacettepe ÜniversitesiMatematik317,83036315,94602
13İstanbul ÜniversitesiMatematik298,82883300,46892
14Haliç ÜniversitesiMatematik292,30738300,04345
15Çankaya ÜniversitesiMatematik302,02178298,01996
16Dokuz Eylül ÜniversitesiMatematik285,21716291,84379
17Mimar Sinan Güzel Sanatlar ÜniversitesiMatematik287,85915291,72674
18Uludağ ÜniversitesiMatematik283,64750290,71686
19Beykent ÜniversitesiMatematik296,77613289,54812
20Atılım ÜniversitesiMatematik285,89848289,25621
21Ege ÜniversitesiMatematik282,71445288,25180
22Gazi ÜniversitesiMatematik282,07495286,95468
23Ankara ÜniversitesiMatematik282,63285286,68475
24İzmir Yüksek Teknoloji EnstitüsüMatematik285,33467
25Ankara ÜniversitesiMatematik277,33717282,04966
26İzmir Ekonomi ÜniversitesiMatematik274,31400280,30038
27Akdeniz ÜniversitesiMatematik272,22175278,27701
28Çukurova ÜniversitesiMatematik268,86873275,92986
29İzmir Yüksek Teknoloji EnstitüsüMatematik253,90704272,08393
30Mersin ÜniversitesiMatematik263,03067266,83862
31Selçuk ÜniversitesiMatematik257,36514264,25958
32Gaziantep ÜniversitesiMatematik251,17977262,88191
33Gebze Teknik ÜniversitesiMatematik268,27777262,50619
34Kocaeli ÜniversitesiMatematik255,03503258,32662
35Çanakkale Onsekiz Mart ÜniversitesiMatematik255,64132255,84936
36Sakarya ÜniversitesiMatematik250,29103255,19605
37Ondokuz Mayıs ÜniversitesiMatematik247,99761252,50362
38Balıkesir ÜniversitesiMatematik247,27677251,52897
39Pamukkale ÜniversitesiMatematik249,52383251,25376
40Muğla Sıtkı Koçman ÜniversitesiMatematik248,59321250,69893
41Adnan Menderes ÜniversitesiMatematik246,79661249,60771
42Süleyman Demirel ÜniversitesiMatematik247,17050248,87139
43Harran ÜniversitesiMatematik246,48634248,58474
44Manisa Celal Bayar ÜniversitesiMatematik245,89317248,34600
45Erciyes ÜniversitesiMatematik244,83464246,95206
46Karadeniz Teknik ÜniversitesiMatematik244,83614244,60567
47Mustafa Kemal ÜniversitesiMatematik242,83771244,25076
48Kırıkkale ÜniversitesiMatematik240,71578243,73130
49Trakya ÜniversitesiMatematik239,87745243,58469
50Kahramanmaraş Sütçü İmam ÜniversitesiMatematik240,14646243,21608
51İnönü ÜniversitesiMatematik239,05549243,14926
52Dicle ÜniversitesiMatematik240,91491243,02748
53Atılım ÜniversitesiMatematik233,16238242,70769
54Adıyaman ÜniversitesiMatematik233,18728242,50324
55Uşak ÜniversitesiMatematik242,87421242,37268
56Fırat ÜniversitesiMatematik235,52277242,37030
57Cumhuriyet ÜniversitesiMatematik239,55876241,33100
58Namık Kemal ÜniversitesiMatematik237,92606241,17710
59Mehmet Akif Ersoy ÜniversitesiMatematik239,13015240,69021
60Abant İzzet Baysal ÜniversitesiMatematik240,90411240,68747
61Afyon Kocatepe ÜniversitesiMatematik239,87799240,55827
62Dumlupınar ÜniversitesiMatematik240,59274240,16298
63Niğde Ömer Halisdemir ÜniversitesiMatematik238,15589239,98582
64Recep Tayyip Erdoğan ÜniversitesiMatematik235,54968238,99263
65Van Yüzüncü Yıl ÜniversitesiMatematik240,03581238,85999
66Düzce ÜniversitesiMatematik238,10057238,63612
67Ordu ÜniversitesiMatematik234,76624238,53301
68Karabük ÜniversitesiMatematik235,05466238,28705
69Bülent Ecevit ÜniversitesiMatematik235,21802238,27141
70Aksaray ÜniversitesiMatematik234,47773237,25559
71Bilecik Şeyh Edebali ÜniversitesiMatematik236,02935237,20627
72Nevşehir Hacı Bektaş Veli ÜniversitesiMatematik236,40142237,15410
73Amasya ÜniversitesiMatematik235,72582237,11738
74Atatürk ÜniversitesiMatematik233,20755236,53956
75Kırklareli ÜniversitesiMatematik234,73623235,47772
76Karamanoğlu Mehmetbey ÜniversitesiMatematik232,29348235,12895
77Ahi Evran ÜniversitesiMatematik233,13671234,97680
78Kastamonu ÜniversitesiMatematik232,38521234,75782
79Gaziosmanpaşa ÜniversitesiMatematik231,99540234,68806
80Çankırı Karatekin ÜniversitesiMatematik232,41979234,48324
81Sinop ÜniversitesiMatematik233,78031234,03529
82Erzincan ÜniversitesiMatematik232,69240232,72679
83Çankırı Karatekin ÜniversitesiMatematik229,47331231,75598
84Iğdır ÜniversitesiMatematik227,62428
85Yeditepe ÜniversitesiMatematik228,78403225,04033
86Çankaya ÜniversitesiMatematik230,48883224,84902
87Beykent ÜniversitesiMatematik233,86471223,39045
88Haliç ÜniversitesiMatematik203,10215212,67253

Yeni Açılan Bölümler

#ÜniversiteBölüm2018 Taban Puan2017 Taban Puan
1Ağrı İbrahim Çeçen ÜniversitesiMatematik227,62718Yeni
2Ankara Hacı Bayram Veli ÜniversitesiMatematik246,19841Yeni
3Ankara Yıldırım Beyazıt ÜniversitesiMatematik262,64668Yeni
4Adnan Menderes ÜniversitesiMatematik269,68157Yeni
5Bahçeşehir ÜniversitesiMatematik327,71142Yeni
6Beykent ÜniversitesiMatematik225,89352Yeni
7Bursa Teknik ÜniversitesiMatematik248,19867Yeni
8Ege ÜniversitesiMatematik261,65123Yeni
9Erzurum Teknik ÜniversitesiMatematik232,22218Yeni
10Eskişehir Teknik ÜniversitesiMatematik263,27953Yeni
11Giresun ÜniversitesiMatematik236,87005Yeni
12İstanbul Medeniyet ÜniversitesiMatematik264,91196Yeni
13İzmir Ekonomi ÜniversitesiMatematik228,96050Yeni
14Kafkas ÜniversitesiMatematik226,78047Yeni
15TED ÜniversitesiMatematik230,32575Yeni
16TED ÜniversitesiMatematik243,12793Yeni
17TED ÜniversitesiMatematik346,05117Yeni
18Bozok ÜniversitesiMatematik232,55601Yeni
19Kırgızistan- Türkiye Manas ÜniversitesiMatematik230,50077Yeni
20Yakın Doğu ÜniversitesiMatematik224,97256Yeni
21Yakın Doğu ÜniversitesiMatematik378,35540Yeni

Hakkında Admin

Blog Yazarı - Araştırmacı - Öğrenci

Bunları da Beğenebilirsin

Not Mekanı Android Uygulaması Google Play Store’de

  Artık Android uygulamamız Google Play Store’de. Hemen buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.