Spss Nedir? Spss Kurulumu ve Kullanımı | Not Mekanı
Çarşamba , Eylül 23 2020
Ana Sayfa / Ana Sayfa / Spss Nedir? Spss Kurulumu ve Kullanımı

Spss Nedir? Spss Kurulumu ve Kullanımı

Spss Programı Nedir?

 

SPSS, yeni adıyla IBM Spss İngilizce açılımı Statistical Package for the Social Sciences (Sosyal Bilimler İçin İstatistik Programı) olan ve Sosyal Bilimler başta olmak üzere Eğitim Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri alanlarında, ayrıca kurum ve kuruluşlar tarafından Pazar araştırması yapmak amacıyla da sıklıkla kullanılan bir bilgisayar programıdır. Program Windows ve Mac bilgisayarlarda çalışmaktadır ve Microsoft Excell programına benzer bir görünüme sahiptir. Bu Konudaki amacımız Spss ‘in tanımı ve programın kurulumu hakkında bilgi almak.

spss ile ilgili görsel sonucu

Spss Programı Ne İşe Yarar?

Spss Programının işlevinden kısaca bahsedersek eğer bir İstatistik programıdır. Spss ‘in fazla kullanılmasının ana sebeplerinden biri Excell ‘in yapamadığı işlevleri kolay biçimde yapabilmesidir. Akademik çalışmalarda SPSS çoğunlukla anket içeren çalışmalarda katılımcıların demografik özelliklerinin tanımlanması, frekans ve yüzde hesaplamaları, güvenirlik, korelasyon, regresyon ve farklılık analizlerinde kullanılmaktadır.

Spss Programı Nasıl Kurulur ?

Spss Programı İndirme Linki

 

 

Hakkında Admin

Blog Yazarı - Araştırmacı - Öğrenci

Bunları da Beğenebilirsin

Önemli Bilgilendirme

Anlaşmalı yönlendirme sitesine (asupload.com) teknik bir problemden dolayı erişim sağlanamamaktadır. Problemi en kısa sürede çözmeye …

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.